Науковий дискурс на тему: «Соціологія музики як галузь соціологічного знання»

У середу, 15 березня 2023 в 11:40, доцент кафедри соціології та політології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету Ніколаєнко Володимир Леонідович та студенти соціологи 2 курсу групи СЛ-211 провели науковий захід − дискурс на тему: «Соціологія музики як галузь соціологічного знання». Наставник групи, кандидат соціологічних наук Ніколаєнко В.Л. зробив вступну доповідь на тему «Історія та сучасний стан соціології музики». Студенти підготували доповіді та презентації на тему: «Соціальна історія мого улюбленого жанру або стилю музики». Студенти підійшли творчо до обговорюваної теми. Студент Кальченко Ігор Андрійович надав перевагу історичній соціології музики, розповівши про соціальну історію військових маршів, починаючи від античних часів і до сучасності. Студент Лядовський Богдан Романович підійшов з позицій етнічного аспекту в соціології музики, зробивши доповідь та презентацію про соціальну історію українських пісень від епохи Київської Русі до сьогодення. Студентка Зюзюк Анна Олександрівна звернула увагу на глобалізаційні аспекти сучасної поп-культури і присвятила свою доповідь та презентацію соціальній історії корейського напрямку поп-музики K-Pop. Студентка Ільченко Ольга Олексіївна розглянула сучасну музику як елемент масової культури і в своїх доповіді та презентації розкрила соціальну історію американської поп-музики. По закінченню доповідей викладач і студенти обговорили питання сучасних підходів до соціології музики. Дискусія відбулась на належному науковому рівні і студенти висловили бажання проводити такі заходи частіше.